Obchodní sdělení
Toto je obchodní sdělení. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Na kolik vyjde výbava prvňáka a co v ní nesmí chybět? Poradíme!

Nový školní rok se nezadržitelně blíží a školáci i jejich rodiče už odpočítávají hodiny do konce prázdnin. Řada lidí ovšem ještě potomkům nenakoupila školní pomůcky. Kolik stojí a na co byste určitě neměli zapomenout?

Každý školák, ať už ten, který nastupuje do první třídy nebo ten, který už má pár tříd za sebou - by měl určitě disponovat batohem, penálem, škálou psacích potřeb a sešitů a také pomůckami na výtvarnou výchovu.


Starším školákům se jistě šiknou i úhloměry, kružítka a další pomůcky, bez nichž se novopečení školáci ještě obejdou. Pokud si nejste jistí, jestli jste na něco nezapomněli, tak třeba v Tesku mají speciální seznam, který vám poradí.


Tomáš Martiňák z Teska rodičům doporučuje, aby na velký předškolní nákup vzali i ty, pro které se věci pořizují, tedy samotné školáky/prvňáky.


Předejdou tak hádkám o to, že vybrali batoh nebo penál se špatnou postavičkou, kterou ratolest nemá ráda. Také je snazší vyzkoušet, zda prckovi vybraný školní batoh dobře sedí.Čeští rodiče podle Martiňáka při výběru školního vybavení samozřejmě přihlížejí k ceně, ale nejen k ní. Zajímají je například i bezpečnostní prvky právě na školních taškách nebo to, jestli batoh dítěti dobře sedí a snadno se nosí.


V průměru prý nákup školních pomůcek pro prvňáka vyjde přibližně na dva tisíce, náročnější a zámožnější rodiče utratí i o polovinu víc.


Velká část rodičů ovšem nechává nákup batohů, penálů a dalších školních nezbytností až na poslední chvíli, někteří dokonce do obchodů vyrazí až po začátku školního roku.

pez TN.cz