Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

předpověď počasí

Sníh ustane, udeří ale silné mrazy! Ochladí se až o 15 stupňů

Ochlazení - 2
Zdroj: Getty Images

Sněhové kalamity a silný vítr na konci tohoto týdne ustanou. Počasí bude převážně slunečné, ojediněle se vyskytne mírné sněžení. Teploty však o víkendu a v následujícím týdnu klesnou k nule a v noci se budou pohybovat dokonce několik stupňů pod nulou.

Podle ČHMÚ bude přes naše území postupovat k jihovýchodu studená fronta. O víkendu se prudce ochladí, v noci budou na některých místech Česka klesat teploty až k -7 °C, ojediněle dokonce až k -10 °C. Nejchladněji bude na Vysočině a na západě Čech.

 

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, místy může pršet. Ve vyšších polohách meteorologové očekávají sněžení. Přes den bude nejtepleji z tohoto týdne, rtuť teploměru ukáže 4 až 8 °C, v 1000 m na horách kolem 0 °C.

 

Už v pátek se mírně ochladí. Teploty se budou pohybovat v rozmezí -1 až +3 °C, na jihovýchodě až +5 °C. Oblačnost bude proměnlivá, místy se objeví sněhové přeháňky, které budou na horách četnější. V noci bude +2 až -2 °C.

 

Dobrou zprávou je, že ke konci týdne ustane kromě hustého sněžení také silný vítr, foukat bude pouze mírný severozápadní. Slabé sněžení se stále může ojediněle vyskytnout.

 

 

V sobotu bude většinou polojasno, během dne může oblačnosti přibývat. Denní teploty se budou pohybovat mezi -3 až +1 °C, ty noční klesnou na -4 až -8 °C, při sněhové pokrývce bude dokonce kolem -10 °C.

 

Na neděli předpověď hlásí zataženo a místy slabé sněžení. Postupně bude oblačnosti ubývat. Noční teploty by se znovu mohly dostat až na -7 °C, při vyjasnění a sněhové pokrývce ojediněle kolem -10 °C. Přes den bude -3 až +1 °C, místy až -6 °C.

 

Začátkem příštího týdne nepřekročí ani denní teploty hranici nuly, v pondělí bude při polojasné až jasné obloze znovu -3 až +1 °C. Výhled od úterý do čtvrtka pak počítá s nočními mrazy až kolem -12 °C. Přes den se budou teploty pohybovat kolem nuly.

 

Předpověď počasí:

mj TN.cz