STATISTIKA

Na Covid zemřel mladý muž! Podíl mrtvých mezi staršími lidmi dále roste

Koronavirus - graf
Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR, Profimedia/ Dan Materna / MAFRA
Ilustrační snímek
Roman Dolejský
Roman Dolejský
19.10. 2020 11:55
Téma:

Za poslední týden přibyl mezi mrtvými s koronavirem mladý muž. Jinak ovšem mezi mladými zemřelých poměrně spíše ubývá. Vzhledem k ostatním krajům také pomaleji přibývá obětí koronaviru v Praze.

Od 14. dubna přibyli tři mrtví ve věku 25 až 34 let, jeden z nich minulý týden. Jednalo se o muže, podle informací TN.cz se narodil v roce 1990. Ministerstvo zdravotnictví ovšem odmítlo věk potvrdit.

 

"Ministerstvo zdravotnictví, potažmo Ústav zdravotnických informací a statistiky, s ohledem na ochranu osobních údajů nesděluje informace o jednotlivých osobách nebo případech," uvedl mluvčí ministerstva Martin Novotný.


Jinak se statistiky zemřelých podle věku evidovaných ministerstvem zdravotnictví nijak výrazně nemění. Rozdíly se ovšem najít dají. Zatímco se v dubnu lidé do 64 let na celkovém počtu mrtvých podíleli 13 procenty, nyní jejich podíl klesl na osm procent.

 

Statistika zemřelých podle věku:


Nejvíc se zvýšil podíl zemřelých ve věku 64 až 74 let, a to o šest procent, rostl i podíl ve věkové skupině 74 až 84 let, a to asi o tři procenta. Ovšem asi o čtyři procenta klesl podíl zemřelých ve skupině nad 85 let. Podobně jako v dubnu zatím ministerstvo zdravotnictví neeviduje žádná zemřelé mladší 24 let.

 


Zatímco v dubnu byly počty zemřelých s Covidem v jednotlivých krajích ani ne na třetině počtu zemřelých v Praze, 19. října se už tři kraje dostaly přes polovinu. Patří tam Středočeský, Jihomoravský a Moravskoslezský kraj.

 

Statistika zemřelých podle krajů:

 
Zatímco v Praze se celkový počet mrtvých v říjnu zvedl asi na trojnásobek dubnového počtu, tak v Moravskoslezském je to více než desetinásobek a v Jihomoravském kraji je to téměř desetinásobek. Největší poměrný nárůst je ve Zlínském kraji, kde počet zemřelých vzrostl 46násobně. V dubnu tam ale byl jen jeden mrtvý, nyní jich je tam 46.
 

Pandemie mění životy. Už neplánujeme vůbec nic, říká rodina. Podívejte se na reportáž televize Nova:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz