venkovní koupání

Na koupalištích chybí návštěvníci. Provozovatelé plánují snížit ceny

Martin Kočárek
Martin Kočárek
Publikováno 5. 8. 2020
Téma:

Provozovatelé koupališť si stěžují na nižší počet návštěvníků. Příčinou je pandemie i počasí. Třeba největší ústecké koupaliště Brná, aby přilákalo návštěvníky, tak snížilo ceny o polovinu, a to až do konce sezóny. Podobná opatření chystají údajně i další koupaliště.

V některých bazénech letos téměř stojí voda. Od začátku sezóny třeba na ústecké koupaliště dorazili návštěvníci ve větším počtu až během uplynulého víkendu, kdy Česko poprvé čelilo tropickým teplotám. Většinou se prý jinak chodí koupat jen největší vytrvalci.

 

"Až teď v posledních dnech se navalilo, jinak jsme tady prakticky sami v bazéně," uvádí jeden z návštěvníků.

 

Aby v Ústí přilákali návštěvníky, museli snížit ceny vstupného. Z původní stovky cena klesla na padesát korun. A to až do konce sezóny.

 

 

"Covid-19 nás donutil nejenom otevřít o měsíc později, ale ani počasí nebylo vyhovující, takže jsme se rozhodli snížit vstupné o 50 procent," říká ředitel koupaliště David Zich.

 

Podle odhadů mají letos venkovní koupaliště třetinovou návštěvnost. Řada přírodních koupališť byla kvůli koronavirové krizi uzavřena úplně, plavecké areály doplácejí na deštivější a chladnější počasí. Podobně chladné léto bylo naposledy před třiceti lety.

TN.cz