Ničivý požár

Na Královéhradecku vyhořela hala se senem. Pomáhali i hasiči z Polska

Hořící hala v Bartošovicích v Orlických horách - 4
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
Oheň halu téměř zcela zničil.
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
17.10. 2020 17:26
Téma:

Krátce před sobotním polednem vzplála v Bartošovicách v Orlických horách hala plná sena. Platil třetí stupeň požárního poplachu a oheň podle prvotních odhadů napáchal škody za víc než 6 milionů korun.

"Na místo vyjelo pět jednotek požární ochrany z Královéhradeckého kraje, byla vyžádána pomoc dalších čtyř jednotek z území Pardubického kraje a v rámci přeshraniční spolupráce byly k požáru vyslány i dvě jednotky z blízkého polského příhraničí. Při požáru byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu," popsala mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

 

Železobetonová hala, ve které byly stovky balíků sena vzplála celá. Hasiči pomocí vody ochlazovali zdi a snažili se uchránit okolní budovy. Vodu čerpali z nedalekého potoka a kyvadlově sváželi k požáru pomocí cisteren.

 

 

"Požár se podařilo lokalizovat kolem 13. hodiny. Kolem 15. hodiny docházelo k postupné redukci sil a prostředků na místě zásahu," řekla Götzová.

 

Požár byl tak silný, že se stropy haly postupně propadli. Kvůli obrovskému množství uskladněného sena nechali hasiči oheň pod kontrolou dohořet. Shořelo zhruba 2800 balíků sena a celkovou škodu znalec předběžně odhadl na 6,1 milionu korun.

 

Při zásahu se jeden z hasičů lehce zranil. Lékařské ošetření podle vyjádření mluvčí nepotřeboval.

 

Galerie: Požár zničil halu se senem na Královéhradecku

1
/
6
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
Hořící hala v Bartošovicích v Orlických horách - 2

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz