Alkohol ve službě?

Na lékaře ve špitále zavolali lidé policisty, nadýchal přes dvě promile

Barbora Slavíková
Barbora Slavíková
Aktualizováno 14:08
14.4. 2021 14:02
Téma:

V domažlické nemocnici sloužil o víkendu opilý lékař. Podle anonymního udání šlo o cizince, který špatně mluvil a byl evidentně opilý. To se také potvrdilo. Nadřízení ho nechali okamžitě vystřídat a případem se začali zabývat kriminalisté. Mimo jiné zjišťují, kolik pacientů mohl chirurg svým chováním ohrozit.

Zřejmě pěkný večer si chtěl udělat lékař chirurgie v domažlické nemocnici. Nejspíš ale zapomněl, že je v práci. "Přijali jsme anonymní oznámení o tom, že službu vykonává opilý zdravotník. Na místo přijeli policisté, kteří šestačtyřicetiletého muže vyzvali k dechové zkoušce," přiblížila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

 

Podle informací televize Nova měl lékař nadýchat 2,2 promile. Podle vedení nemocnice se mělo jednat o externistu, kterého nechali okamžitě vystřídat. Lékař po dechové zkoušce souhlasil i s odběrem krve.

 

"S dalšími kroky čekáme na výsledek krevní zkoušky. Pokud bude pozitivní, spolupráci zcela ukončíme," avizoval mluvčí nemocnice Jiří Kokoška.

 

 

"Případ si převzali kriminalisté, ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky," doplnila Brožová.

 

V domažlické nemocnici se jedná o druhý podobný případ za poslední rok. Na konci loňského května měl internista nutit pacienta s podezřením na infarkt dělat kliky. Policisté mu tehdy naměřili přes 1,5 promile. Lékař je obviněný z ohrožení pod vlivem návykové látky. Za to může jít i na rok do vězení.

 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz