Středočeské tragédie

Na koupališti u Příbrami se topila malá holčička, utonul i mladý muž

Utonutí
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační snímek
Lucie Staničková
Lucie Staničková, Petr Zelený
19.7. 2020 17:13
Téma:

Středočeští záchranáři v neděli odpoledne vyjížděli do Jinců na Příbramsku, kde se topilo malé dítě. Zdravotníkům se podařilo obnovit dívčiny životní funkce, ve velmi vážné stavu ji z místa odvážel vrtulník. Sobotní noční koupání na Mělnicku bohužel skončilo smrtí mladíka.

"Dítě předškolního věku nejprve v Jincích na koupališti oživovali přítomní lidé podle pokynů našeho operátora. Poté resuscitaci převzaly naše posádky, kterým se podařilo obnovit vitální funkce dítěte. Po připojení na umělou plicní ventilaci ho vrtulník převezl do pražské motolské nemocnice," uvedla na dotaz TN.cz před nedělní 17. hodinou mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

 

Podle informací agentury Aktu.cz šlo o holčičku narozenou v roce 2015 - tedy čtyřletou či pětiletou. O tomto víkendu bohužel nešlo v kraji o jediný podobný výjezd. Ten sobotní přitom skončil ještě tragičtěji.

 

 

V zatopené pískovně v Mlékojedech na Mělnicku se totiž při sobotním nočním koupání utopil mladý muž. Ve vodě ho museli najít až potápěči. "Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému. Přivolaný lékař na místě pouze konstatoval smrt,“ přiblížila tento výjezd Effenbergerová.

 

V Českém Dubu u Liberce se nedávno utopil malý chlapec. Více v reportáži:

 

TN.cz