Problémy v metru

Na Metallicu zamířily davy fanoušků! Koncert komplikoval dopravu v Praze

Jan Pánik
Jan Pánik
Aktualizováno 18.8. 2019 21:35
Téma:

Na nedělní koncert populární americké skupiny Metallica v pražských Letňanech zamířilo podle pořadatelů téměř sedmdesát tisíc lidí. Dopravní podnik sice kvůli náporu fanoušků posílil provoz na lince metra C, podle diskuzí na sociálních sítích však stanice i soupravy před začátkem vystoupení praskaly ve švech.

"K přepravě na akci doporučujeme využít linku metra C do stanice Letňany, jejíž provoz bude posílen. Návštěvníky upozorňujeme na velmi omezené možnosti parkování v místě koncertu," upozorňoval s předstihem fanoušky Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP). 

 

I přesto však doprava na některých místech kolabovala. Lidé si stěžovali na obrovské fronty na lístky i na toalety ve stanicích. Na místě byl také kameraman televize Nova, podle kterého byly některé soupravy metra tak přeplněné, že stanicemi prakticky pouze projížděly. Nikdo se nemohl dostat dovnitř ani ven.

 

Doprava se komplikovala také pro řidiče. Už od nedělní šesté hodiny ranní jsou uzavřeny ulice Jilemnická, Hůlkova, Křivoklátská, Tupolevova, Toužimská, Semilská, Ivančická, Ašská, Kramolínská, Beladova, Dětenická, Vrchlabská, Slovačíkova, Krnská, Kopřivnická, Beranových, Žacléřská, Prosecká a Listova. Ty zůstanou neprůjezdné až do půlnoci. Dopravní podnik ale slibuje, že po skončení koncertu bude provoz metra prodloužen až do jedné hodiny ráno. 

 

 

Na koncert metalové kapely se do hlavního města sjeli fanoušci z celé Evropy. Organizátoři už dopředu hlásili, že je vyprodáno. Metallica je proslulá pořádně tvrdou muzikou, zvládne ale i takové pecky jako je Jožin z bažin. Ikonickou skladbou od Ivana Mládka šokovala na pražském koncertě loni v dubnu.

 

Takhle fanoušci bojovali o nejlepší místa na koncertě:

TN.cz