Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Cesta na houby

Na Milana v lese zaútočil medvěd! Tohle mu zachránilo život. VIDEO

Na svou procházku hned tak nezapomene pan Milan ze Slovenska. Chtěl si nasbírat houby, z lesa však utíkal vyplašený a s roztrhnutou bundou. Zaútočil na něj totiž medvěd. Životu mu nakonec zachránilo to, že hrál mrtvého.

Pan Milan se vydal na své oblíbené místo nedaleko slovenských Bojnic, kde vždy chodí na houby. Tentokrát ho však vyrušil nepříjemný zvuk. "Slyšel jsem jen praskání větví. Myslel jsem, že je to nějaká vysoká zvěř. To se občas v lese stává," popsal podle portálu tvnoviny.sk starší muž.

 

Najednou se však deset metrů před ním objevil medvěd. Zvíře se pak rozběhlo přímo na něj. Na rozhodnutí, co dělat, neměl moc času. Lehl si tak pouze na zem.

 

"Chytil jsem si rukama krk a chránil si hlavu. Byl na mně, cítil jsem, že mě škrábe," popsal Milan hrůznou situaci. Naštěstí to dlouho netrvalo a medvěd odešel.

 

 

"Přestal kvůli tomu, že jsem se nebránil. Že jsem zůstal ležet na zemi, vlastně jsem hrál mrtvého," dodal. Z nebezpečné situace tak vyvázl pouze s roztrhanou bundou.

 

Pan Milan teď už přesně ví, proč na něj zvíře zaútočilo. Byl v lese sám a neupozorňoval na sebe. Podle myslivců je medvědů okolo Bojnic mnohem více. Návštěvníci lesů by tak měli být pozorní.

pan TN.cz