Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.8. 2018 07:00
Požár pod kontrolou

U Mladé Boleslavi hořely louky a lesy! Hasily vrtulníky i letadlo

Zdroj: TV Nova

Na mnoha místech na několikakilometrovém úseku mezi Bakovem nad Jizerou a Bělou pod Bezdězem na Mladoboleslavsku hořely v úterý odpoledne podél železniční trati louky a lesy.

Požáry hasily dva vrtulníky a letadlo, na zemi bojovalo s požáry více než 100 hasičů, kteří měli k dispozici desítky vozidel. Na místo dorazilo i dvoucestné vozidlo od drážních hasičů, které umí jezdit po kolejích. Hasiči následně kontrolovali plochu přímo z kolejí.

 

Zásah byl podle mluvčího hasičů Jaroslava Gabriela rozdělený do několika událostí, u některých z nich zvýšili hasiči stupeň požárního poplachu na druhý ze čtyř možných. Mluvčí řekl, že pokud by hasiči požáry evidovali jako jednu událost, byl by zřejmě vyhlášen čtvrtý, tedy zvláštní stupeň poplachu.

 

V úseku Bakov nad Jizerou - Okna je podle údajů na webu Českých drah zhruba od 14:15 přerušen kvůli požáru železniční provoz. Omezení se dotýká osobních vlaků i rychlíků, cestující musí využít náhradní autobusovou dopravu. Omezení by mělo skončit až ve středu ráno.

 

 

Požáry vznikly od projíždějícího vlaku, který měl závadu na brzdovém systému. Na místě bylo podle Gabriela zřízeno stanoviště, kde vrtulníky nabíraly vodu. Jejich zásah byl podle něj velice rychlý, vrtulníky prováděly jeden shoz vody za druhým. K místu události bylo dopraveno také letecké palivo, aby vrtulníky nebyly limitovány jeho spotřebou.

 

Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Nejzávažnější je čtvrtý - zvláštní, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

tn.cz / ČTK
Reklama