Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.10. 2018 22:56
tipy na zabezpečení Nepoznáváte ho?

Na Mladoboleslavsku někdo vykrádá chaty! Jak je zabezpečit?

Zdroj: TV Nova

Policie usilovně pátrá po klíčovém svědkovi, který by jim pomohl objasnit vloupání do zahradního domku na Mladoboleslavsku, které zachytila kamera. Právě chatky a chalupy bývají v tomto období nejvíce ohrožené zloději, a tak policie zároveň radí, jak se před vloupáním chránit.

"Zatím neznámý pachatel se vloupal dne 24. září 2018 do zahradního domku v katastru obce Podlázky. Zde krátce před šestnáctou hodinou odpoledne vypáčil okno domku a následně odcizil průmyslovou kameru, zabezpečovací zařízení, notebook a akumulátorovou vrtačku, čímž způsobil majiteli škodu téměř 5 tisíc korun," uvedla mluvčí mladoboleslavských policistů Lucie Nováková.

 

Policie pátrá po vykradači chatek na Mladoboleslavsku
Zdroj: PČR Mladá Boleslav


Ti teď po muži intenzivně pátrají. "Žádáme hledaného muže, aby se policistům přihlásil na telefonní číslo 974 877 522 a pomohl jim tak případ objasnit. Dále žádáme občany, kteří muže na fotografii poznají, aby se mladoboleslavským policistům přihlásili na kterékoliv služebně, případně využili linku 158," dodala Nováková.

 


Právě vloupání do chatových oblastí je po skončení letní sezóny poměrně častým jevem. Od loňského října do letošního března řešili policisté jen v obci Podlázky 28 případů, v celé republice jde pak o téměř 1500 vloupání jen za loňskou zimu. Policie ale předpokládá, že je reálný počet vloupání ještě větší, někteří lidé ale kvůli zdlouhavé byrokracii tyto případy nehlásí.


Co policie radí ke správnému zabezpečení vaší chaty nebo chalupy se dozvíte na další stránce!

nor TN.cz
Reklama