Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Kuriózní útok

Na muže se u Plzně vrhl vzteklý bobr, bez pomoci by vykrvácel!

Zdroj: TV Nova

Velmi kuriózní případ vyšetřují v těchto dnech na Plzeňsku. Čtyřiapadesátiletého muže tam totiž na procházce u rybníka napadl bobr. Muž skončil s vážnými zraněními v nemocnici.

Pro pana Jaroslava to měla být příjemná procházka kolem Drahotínského rybníka. Jenže poklidné odpoledne se změnilo v boj o život, když bobra zřejmě vyrušil mužův pes.

 

"Vběhl do rákosí a místo pejska vyběhl bobr. Skočil po mně, po ruce. Šest centimetrů a čtyři centimetry. Mně vyteklo půl litru krve. Já nebyl schopný si ani zavolat záchranku," popisuje setkání s agresivním zvířetem Jaroslav Šiml.

 

Pan Jaroslav měl velké štěstí, že poblíž byli chataři. Ti slyšeli jeho volání o pomoc a objevili ho, jak mu z ruky crčí krev. Rány si neměl čím ovázat a bez pomoci by mohl i vykrvácet.

 

Nad tak brutálním útokem bobra kroutí hlavou i odborníci. "Případy, kdy bobr napadne psa, jsou časté, ale že by napadl člověka? To je ojedinělé," vrtí hlavou Karel Makoň ze záchranné stanice.

 

 

O tom, že se bobr naštvat opravdu umí, by ale mohli vyprávět i ve švýcarském Schaffhausenu. Tam loni v létě úřady dokonce musely vydat varování před koupáním v přírodní rezervaci Rýna. Místní bobři totiž napadli dva lidi. Dopoledne malého chlapce a týž den večer ženu, která s řadou kousanců skončila v péči záchranářů.

 

Chlupatý útočník z Plzeňska zřejmě za svůj čin zaplatí přestěhováním na klidnější místo. Ochránci už k rybníku umístili past, do které by měl být odchycen.

pez, Eva Chaloupková TN.cz