Tragédie na Bruntálsku

Na muži při grilování vzplálo oblečení, popálenou má většinu těla!

Záchrana muže po pádu ze skály
Zdroj: Horská služba
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 15:57
6.6. 2021 15:46
Téma:

V boj o život se změnilo v sobotu večer grilování v Krnově na Bruntálsku. Na starším muži tu totiž během opékání vzplálo oblečení. Utrpěl velmi vážná zranění, do nemocnice ho transportoval přivolaný vrtulník.

Operační středisko moravskoslezských záchranářů dostalo zprávu o hořícím člověku v Krnově před jednadvacátou hodinou. Na místo okamžitě vyrazily nejbližší posádky zdravotníků, z Ostravy vzlétl záchranářský vrtulník.

 

"Na sedmapadesátiletém muži vzplálo při grilování oblečení potřísněné hořlavou látkou. Pomoc před příjezdem záchranářů poskytovali svědkové události, kteří hořící oblečení uhasili," popsal mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

 

 

Přesto plameny muže velmi vážně poranily. "Pacient utrpěl rozsáhlé popáleniny třetího stupně v oblasti hlavy, hrudníku, břicha, zad i končetin, a to na přibližně 80 % povrchu těla. Posádky zajistily žilní vstupy, uvedly pacienta do umělého spánku a převedly jej na přístrojem řízené dýchání," doplnil Humpl.

 

Po prvotním ošetření popálenin záchranáři muže naložili do přivolaného vrtulníku, který ho transportoval do popáleninového centra ostravské fakultní nemocnice.

 

Drama spojené s grilováním se před dvěma týdny odehrálo v Praze. Více v reportáži TV Nova:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz