Srážka vlaku

Na nádraží ve Kdyni havaroval osobní vlak. Zranilo se 19 lidí včetně pěti dětí

Lucie Staničková
Lucie Staničková
9.9. 2020 8:09
Téma:

Vážná nehoda se stala ve středu ráno na nádraží ve Kdyni na Domažlicku, kde se srazil osobní vlak s diagnostickou soupravou. Zranilo se 19 lidí, z toho čtyři těžce. Jednoho člověka museli z vlaku vyprostit hasiči.

Mluvčí drážní inspekce Martin Drápal uvedl, že osobní vlak přibližně v sedm hodin a deset minut ráno projel nepovoleně návěstidlem a vjel do cesty služebnímu vlaku, se kterým se následně srazil.

 

Během nehody se zranilo 19 lidí. Na místo zachránaři povolali také dva vrtulníky. "Ty transportovaly čtyři lidi s vážnými zraněními do nemocnice v Plzni a v Praze," řekla mluvčí plzeňské záchranky Mária Svobodová.

 

 

"Dalších zraněné jsme ošetřili a převezli se středně těžkými a převážně lehkými zraněními sanitkami do okolních nemocnic. Mezi zraněnými bylo také pět dětí, žádné z nich neutrpělo těžká zranění,“ uzavřela Svobodová.

 

Po srážce zůstal jeden člověk zaklíněný ve vlaku. "Jednalo se o strojvedoucího, kterého se hasičům podařilo vyprostit bez použití hydraulického zařízení," doplnil Poncar.

 

Podle Drážní inspekce je odhad škod 4,75 milionu korun. "Na osobním vlaku je škoda 4,2 milionu korun, na služebním vlaku 500 tisíc korun a na trati 50 tisíc trať," uvedla inspekce na svých stránkách.

 

Provoz na trati mezi Kdyní a Domažlicemi bylo nutné na několik hodin přerušit.

 

GALERIE: Nehoda vlaku ve Kdyni

1
/
8
Zdroj: HZS ČR
Nehoda vlaku ve Kdyni - 1

TN.cz