Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

podezřelý balíček

Na nedoručení si muž nestěžoval, nechal si totiž poslat drogy

Zdroj: TV Nova

Poštovní zásilku s kokainem zaslanou ze zahraničí odhalili celníci z Chebu. Policistům se pak podařilo najít i muže, kterému měl být balík doručen.

Obvykle si lidé, kteří očekávají od pošty balík a ten nedorazí, stěžují. V tomto případě si ale muž z Hradce Králové stěžovat asi nechtěl. Dostal se totiž do křížku se zákonem.

 

Musel dobře vědět, že podobný transport drog ze zahraničí do České republiky není legální. A byl by hodně naivní, aby si myslel, že když si přes internet kokain podle informací televize Nova z Nizozemí objedná, že se ho dočká. Celníci dva igelitové sáčky s 13 gramy kokainu při kontrole poštovního vaku ze zahraničí našli.

 

"Služební pes celního úřadu specializovaný na vyhledávání omamných a psychotropních látek reagoval na poštovní vak přepravovaný z ciziny. Následně bylo přistoupeno k provedení vnitřní kontroly zásilky," potvrdil mluvčí policie Michal Žáček.

 

 

Celníkům se samozřejmě bílá sypká látka zdála podezřelá. Orientační test potvrdil, že se skutečně jedná o kokain.

 

Kriminalisté muže obvinili z nedovoleného nakládání omamných látek. Za drogu objednanou přes internet obviněný muž platil podle vyšetřovatelů v Bitcoinech.
 

František Nyklas/klma tn.cz / TV Nova