jedinečný výhled

Na oběžné dráze vznikne luxusní hotel! Turisté tam budou už brzy

Vesmírný hotel - Orion Span
Zdroj: facebook, Orion Span
Téma:

Americká společnost Orion Span přišla s ambiciózním plánem. Do tří let chce na oběžné dráze Země vybudovat luxusní hotel. První turisté mají zamířit do vesmíru už v roce 2022. Případný zájemce si však musí připravit pořádný balík. Cena pobytu se totiž pohybuje okolo 190 milionů korun.

Připravovaný hotel bude mít rozměry většího soukromého letadla. Maximálně tak pojme čtyři klienty, o které bude pečovat dvoučlenný personál. Lidé si už svůj pobyt mohou za necelé 2 miliony korun zarezervovat.

 

Za obrovskou sumu peněz si pak turisté pobudou ve vesmíru celkem 12 dní. Předtím však musí absolvovat přípravný kemp, pro který má společnost vybudované speciální tréninkové zařízení v Houstonu. Celý výukový program zabere 3 měsíce.

 

Hosté si pak podle společnosti užijí nezapomenutelný zážitek. Zájemce čeká nulová gravitace, úžasný výhled na domovskou planetu a v průměru 16 východů a západů slunce denně.

 

 

Vesmírný hotel bude na oběžné dráze ve výšce 320 km nad povrchem Země. Bude tedy o něco níže než Mezinárodní vesmírná stanice, která se pohybuje ve 400 km. Velikostí se však ISS zdaleka nevyrovná. Budoucí hotel bude mít 13 m na délku a 4 m na šířku. Společnost však zatím neoznámila, jak bude své klienty na orbit dovážet.

Vesmírný hotel Aurora:

jva TN.cz