daň z příjmu

Na odevzdání daňového přiznání zbývá pár dní! Jinak hrozí sankce

Daňové přiznání - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Martin Klícha
Martin Klícha
Publikováno 14. 8. 2020
Téma:

Termín pro odevzdání daňového přiznání pro poplatníky daně z příjmu pro rok 2019 se rychle blíží, letos je výjimečně posunut na 18. srpna, tedy příští úterý. Nejpozději tentýž den musí být uhrazena daň.

Zákonná lhůta pro podání daňového přiznání k daním z příjmu se nemění, avšak poplatníkům se promíjí pokuta za pozdě podané daňové přiznání i úrok za pozdě zaplacenou daň za zdaňovací období 2019. Musí ale přiznání podat včas a zaplatit daň v termínu.

 

Pokud tak neučiní, budou se jim počítat sankce od původní zákonné lhůty. "Prosíme proto poplatníky, aby přiznání včas odevzdali a vyvarovali se tak zbytečnému placení vyšších sankcí, které jim nabíhají už od dubna resp. července,“ upozorňuje generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

 

Daňové přiznání lze podat elektronicky, v listinné podobě poštou nebo osobně na podatelnách finančních úřadů. Povinně elektronicky musí podání učinit všichni poplatníci, kteří mají zpřístupněnu datovou schránku.

 

 

Důvodem k prominutí sankcí byla krize vyvolaná koronavirem. Ministerstvo chtělo dát podnikatelům více času k podání přiznání a zaplacení daně z příjmu, aby jim zůstaly finance na překonání krize.

TN.cz