zaměstnanci Kauflandu

Na odměnách vyplatil řetězec 50 milionů, zavádí další opatření

Martin Klícha
Martin Klícha
17.5. 2020 5:45
Téma:

Od začátku nouzového stavu čelili zaměstnanci obchodních řetězců velkému tlaku. Společnosti to ve většině případů ocenily finančním bonusem. Řetězec Kaufland na odměnách v březnu vyplatil 50 milionů, další náklady pak přišly kvůli bezpečnostním opatřením, aktuálně zavádí ochranné kryty na regály s pečivem, i tak k žádnému rušení benefitů nedojde. Akce se ruší jen v případě, že jsou v rozporu s vládními nařízeními.

S příchodem krize, kterou vyvolalo šíření koronaviru, byl na zaměstnance obchodních řetězců vytvářen velký tlak. I přes hrozící nebezpečí nákazy zaměstnanců musely obchody nadále fungovat, jednotlivé prodejny musely dodržovat nařízená bezpečnostní opatření.

 

Stejně na tom byly i prodejny obchodního řetězce Kaufland. "Zdraví našich zákazníků a zaměstnanců je pro nás prioritou. V poměrně krátkém časovém horizontu jsme instalovali ochranná plexiskla na našich pokladnách a informacích, zintenzivnili jsme čištění nákupních vozíků a košíků, zajistili jsme podlahové značení minimálních 2 m rozestupů. V úseku pečiva jsme jako první začali nabízet balené jednodenní pečivo od regionálních dodavatelů. Aktuálně jako další z trvalých hygienických opatření zavádíme na všech našich prodejnách ochranné kryty na regály s pečivem," informovala mluvčí obchodního řetězce Kaufland Renata Maierl.

 

Společnost ocenila své zaměstnance mimořádnou odměnou."V březnu bylo v rámci mimořádné odměny vyplaceno celkem 50 milionů korun," doplnila Maierl. Kromě ochranných pomůcek dostávají zaměstnanci také ovoce zdarma k doplnění potřebných vitamínů.

 

 

Zaměstnanci ve věku 65 let a více, starší lidé jsou nejohroženější skupinou v souvislosti s onemocněním Covid-19, mohli zůstat v bezpečí domova s úhradou celé jejich mzdy.

 

I přes veškeré výdaje a postupný odliv zákazníků oproti začátku krize se žádné zaměstnanecké benefity rušit nebudou. "Co se týká pořádání hromadných akcí, postupujeme podobně jako všichni ostatní a velmi obezřetně sledujeme aktuální dění a jednáme v souladu s platnými vládními nařízeními," vysvětlila mluvčí.

TN.cz