Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Evakuace

Azylový dům pro rodiče s dětmi poničil požár, jeden člověk zemřel

Zdroj: TV Nova

Při požáru azylového domu pro matky či otce s dětmi v Dalově u Šternberka na Olomoucku ve čtvrtek odpoledne zemřel jeden člověk a další byl zraněn. ČTK to řekl policejní mluvčí František Kořínek.

Hasiči z hořícího domu evakuovali 20 lidí. Požár zasáhl podkroví a střechu. Evakuovaní klienti azylového domu budou provizorně ubytováni ve Šternberku.

 

Svědek, který na místo zavolal hasiče, si všiml dýmu vycházejícího z okna jednoho podkrovního bytu. Ačkoliv hasiči přijeli velmi rychle, požár se stihl rozšířit do dalších částí domu.

 

16

GALERIE: Požár v azylovém domě

Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Požár azylového domu na Olomoucku - 3

Hodnocení:

 

"Při požáru byla zraněna jedna osoba a jedna bohužel zemřela," řekl ČTK bez dalších podrobností Kořínek. Podle mluvčí hasičů Vladimíry Hacsikové na místě zasahovalo sedm hasičských jednotek, kterým se už podařilo požár zlikvidovat.Klienti azylového domu, ve kterém je devět bytů, noc přečkají ve sportovní hale. Hasiči jim ze svého skladu přivezli lehátka, přikrývky a další základní potřeby. "Město zajišťuje například oblečení, protože některé osoby vyběhly z domu pouze v papučích. V pátek okamžitě začneme řešit, jak dál. Lidé se do zařízení vrátit nemůžou. Zhruba polovina bytů je požárem poškozena," sdělila pro ČTK mluvčí šternberské radnice Irena Černocká.

 

 

Šternberská radnice zřejmě osloví podobná sociální zařízení v okolí s žádostí o zajištění ubytování pro klienty azylového domu v Dalově. Příčinu požáru azylového domu budou nyní vyšetřovat hasiči spolu s policisty. "Škoda zatím nebyla vyčíslena," uvedla Hacsiková.

 

tn.cz / ČTK