Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.12. 2018 21:13
Hrozí další kolaps

Na opravě D1 nikdo nepracuje! Do pondělí má být přitom hotovo

Ředitelství silnic a dálnic v sobotu kontrolovalo opravovaný úsek dálnice D1. Přestože nařídilo firmě opravu vysypaných kaveren do pondělí, nikoho z pracovníků údajně kontroloři nezastihli. V úseku se od úterka tvořily dlouhé kolony.

"Kontrolní den byl v sobotu a k žádnému posunu po našem čtvrtečním příkazu nedošlo," citoval mluvčího Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jana Rýdla portál Novinky.cz. O víkendu podle něj na opravě problematického úseku nikdo nepracoval.

 

ŘSD přitom už ve čtvrtek zaslalo firmě Geosan, která má rekonstrukci na starost, závazný příkaz investora, podle kterého měla být vozovka hotová do pondělka. Pokud se tak nestane, je ŘSD připraveno převzít iniciativu na stavbě.

 

 

Po dálnici D1 mohou řidiči v úseku od 90. do 104. kilometru jezdit pouze ve dvou pruzích. Doprava na D1 od úterý do čtvrtka kvůli hustému sněžení kolabovala. Lidé v autech čekali celé hodiny, kolony se táhly na desítky kilometrů v obou směrech.

 

Stát s italsko-kazašsko-českým konsorciem firem ukončí smlouvu, pokud nepřeruší práce do zmíněného 17. prosince. Právě k tomuto datu měla být oprava hotova. Původně však měly práce skončit už před měsícem.

 

Na to, jak to na dálnici D1 vypadalo během kolapsu, se můžete podívat v reportáži TV Nova: 

epa TN.cz