Nenapravitelný řidič

Na Orlickoústecku dopadli chronického "ujížděče". Stíhat ho ale nemohou

Petr Brzek
Petr Brzek
Aktualizováno 12:59
22.1. 2021 12:32
Téma:

V policejních poutech znovu skončil řidič, který opakovaně jezdí po Orlickoústecku bez řidičáku a odmítá test na drogy. Naposledy ho hlídka zastavila v Lanškrouně. Zatím ho policisté nemohou stíhat, protože o jeho loňských případech ještě správní orgán nerozhodl.

Stejné auto, stejný řidič, a nakonec také stejný scénář. Při běžné silniční kontrole hlídka zahlédla červený vůz a vydala se za ním. Muž za volantem nechtěl zastavit a snažil se v ulicích města ztratit.

 

Po dvou kilometrech dojel na Pivovarské náměstí, a když viděl, že neujede, šlápl na brzdu. Policisté muže, který podle nich porušuje zákony pravidelně, i spoutali. Měl zadržený řidičák a odmítl test na drogy i vyšetření v nemocnici.

 

Takže případ zamířil ke správnímu orgánu, kde muži hrozí pokuta padesát tisíc korun. Jeho opakovaná jízda bez papírů stále ale není trestným činem – tedy mařením úředního rozhodnutí, protože správní orgán podle policie ještě nerozhodl o dalších třech případech, které se staly v minulém roce.

 

 

Nejdřív recidivista řídil pod vlivem drog a pak ho bez řidičáku chytila hlídka ještě dvakrát, to už ale test na návykové látky odmítl. Úředníci mají na projednání těchto přestupků rok, a kdyby mu dali maximální trest, muž by zaplatil pokutu 200 tisíc korun.

 

Obecně lze říct, že vyřizování přestupků se kvůli pandemii koronaviru zpomalilo. Úředníci pracují z domova, onemocněli, nebo jsou v karanténě.

kvo TN.cz