TŘETÍ STUPEŇ

Na Pardubicku hoří skládka pneu! Na místě zasahoval i chemický vůz

Roman Dolejský
Roman Dolejský, Michaela Trochová
Aktualizováno 17.2. 2020 07:37
Téma:

Třetí stupeň poplachu vyhlásili hasiči v neděli odpoledne kvůli požáru skládky pneumatik u Zdechovic v Pardubickém kraji. Kvůli hustému kouři bylo doporučeno nevětrat. Oheň se nepodařilo uhasit do pozdních nočních hodin.

Celkem 14 dobrovolných i profesionálních jednotek hasičů bojovalo s požárem skládky pneumatik u Zdechovic na Pardubicku. "Operační středisko informovalo starosty přilehlých obcí, aby varovali občany, aby zbytečně nevětrali," uvedli hasiči.

 

Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu. "Na místo byl vyslán i chemický vůz z Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR z Lázní Bohdanče k monitorování ovzduší," doplnili.

 

 

Dým šel hlavně směrem na Řečany a Kladruby. Hasiči měřili v obcích nebezpečné látky v ovzduší. "Zřízeno muselo být čerpací stanoviště a kyvadlová doprava vody na místo požáru. Povolán byl i hasičský automobil s pěnidlem. Dle slov vyšetřovatele hasičů je požár zatím beze škody," popsali hasiči.

 

Kolem sedmé hodiny večer se hasičům podařilo dostat požár pod kontrolu, situaci ale komplikoval silný vítr. "Od 23 hodiny byla provedena redukce počtu jednotek. Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic," doplnila Vendula Horáková, tisková mluvčí hasičů. 

 

GALERIE: Požár skládky pneumatik

1
/
7
Zdroj: AKTU.cz
Požár skládky pneu - 7

 

Pracovníci laboratoře Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR Lázně Bohdaneč prováděli ještě v nočních hodinách měření ovzduší. "Měření bylo prováděno v sedmi obcích v okolí skládky po směru větru. Mírně zvýšené naměřené hodnoty oxidu siřičitého a oxidu dusíku byly v obci Trnávka," dodala tisková mluvčí.

  

 

U požáru zasahovali hasiči celou noc. "Zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem. Na místě se do pondělní šesté hodiny ranní vystřídalo již celkem 18 jednotek požární ochrany," komentovala vývoj situace tisková mluvčí.

 

V osm hodin ráno by tak měl na místo dorazit bagr, který hořící pneumatiky rozhrabe, hasiči pak snad oheň  definitivně  dohasí.

TN.cz