Pardubický kraj

Na Pardubicku se ztratila luxusní loď za stovky tisíc. Našli z ní jen trosky

Petr Brzek
Petr Brzek, Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 21:18
7.11. 2020 14:34
Téma:

Šok zažil majitel luxusní lodi v Kuněticích na Pardubicku. Když v pátek večer zašel ke kotvišti, jeho loď za zhruba 600 tisíc korun byla pryč. Trosky z ní našli hasiči v sobotu ráno v Pardubicích. Jestli plavidlo někdo ukradl, nebo šlo o nehodu, vyšetřují policisté.

Laminátová loď za více než půl milionu korun měla na délku šest metrů. Jen její motor vážil přes 200 kilo. Když majitel zjistil, že plavidlo zmizelo, okamžitě zalarmoval policii. Podle informací TV Nova byl přesvědčený, "že mu ho někdo ukradl". K záležitosti se ale osobně vyjádřit odmítl.

 

Že se luxusní loď někdo pokusil ukrást, je také jednou z vyšetřovacích verzí. Plavidlo bylo totiž ukotvené na třech různých místech a pravděpodobnost, že by se na všech najednou uvolnilo, je tak velmi malá.

 

 

Šance, že se loď v pořádku najde, v sobotu ráno vzala za své. Náhodný svědek totiž policisty upozornil na to, že v Labi v Pardubicích plave torzo lodi. Na místo vyrazili také hasiči s potápěči. Záhy se potvrdilo, že jde o kus ztraceného plavidla z Kunětic.

 

"Potápěči z HZS Pardubického kraje byli v sobotu ráno vyžádáni policisty k vylovení lodě z řeky Labe. Šest metrů dlouhá loď byla rozlomená, jednu část potápěči vylovili z Labe u Nábřeží Míru a druhá byla vytažena u Wonkova mostu. Případ vyšetřují policisté," popsali krajští hasiči na svém twitteru.

 

 

Začalo pátrání po březích řeky. Zanedlouho hasiči našli další dva kusy zničené lodi. Jeden z nich, zhruba třímetrový, objevili zaseknutý o pilíř Wonkova mostu. Nešťastný majitel si trosky lodi odvezl, podle informací TV Nova je však její oprava nemožná. Našly se totiž jen svrchní části lodi, 200kilový motor a spodní části plavidla stále chybí.

 

Z Kunětic k Wonkovu mostu je to několik kilometrů:

 

Podle předběžných zjištění loď zřejmě přejela přes zdymadlo a následně se rozbila v peřejích. Za běžné situace by přes něj plavidlo přejet nemohlo, ale vydatné deště za poslední dobu citelně zvedly hladinu řeky.

 

Policisté celou záležitost vyšetřují jako krádež. Ve hře je i možnost, že se s lodí někdo pokoušel odjet, ale na vodě mu došlo palivo, a tak loď opustil a nechal jejímu osudu.

 

GALERIE: Ze ztracené lodě na Pardubicku hasiči našli jen trosky

1
/
4
Zdroj: HZS Pardubického kraje
Ztracená loď - 3

TN.cz