vládní opatření

Na parket s rouškou a dezinfekcí! České bary začínají pomalu ožívat

Téma:

Po více než dvouměsíční pauze se otevřely také diskotéky a kluby. Návštěvníci z nich ale musejí hodinu před půlnocí zmizet. Přitom právě v tuto hodinu se zábava v podnicích teprve rozjíždí.

Dodržovat rozestupy, nepřehánět to s alkoholem a vzít na parket roušku. Momentální realita českých mejdanů. "Včera to bylo super. Dneska se těšíme na další akci. Lidi se chtějí bavit," řekl v sobotu majitel diskotéky v Havířově Aleš Satínský.


Podle ministerstva zdravotnictví je maximální počet hostů v klubu 300 a zábava končí v 11 hodin večer. "Doufám, že během dvou týdnů to povolí a budou se bavit až do rána," dodal Satínský.

 


Pokud bude epidemie dál pod kontrolou, kapacita se od 8. června zvýší na 500 lidí a od 22. června na tisíc. "Všude máme dezinfekci, na toaletách, při vstupu, aby bylo všechno v pořádku podle hygienických norem. Máme roušky i rukavice," popsal šéfbarman klubu v centru Prahy Petr Beran.


Na parketě i v celém klubu mají být podle nařízení mezi hosty rozestupy. Jenže dodržet to není jednoduché. "Říkáme jim, ať se k sobě moc netulí a dodržují to. Vždycky metr a půl od sebe a o box," doplnil Beran.

 


Moravskoslezský kraj je kvůli koronaviru mezi horníky víc pod dohledem a platí tam přísnější opatření. Třeba akce jsou povoleny pouze do 100 lidí.

 

"Policie dohlíží v rámci kraje na dodržování opatření. V průběhu víkendu jsme prozatím nezaznamenali přestupkové jednání v souvislosti s dodržováním mimořádných opatření," sdělila mluvčí policie Moravskoslezského kraje Pavla Jiroušková.


V jihokorejském Soulu se hned po rozvolnění a otevření diskoték a barů naopak zhoršila situace tak, že je tamní vláda musela zase uzavřít.
 

Barbara Hanousek, sik TN.cz