Obchodní sdělení
Toto je obchodní sdělení. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Na podestýlce Asan králíčky tlapky nebolí

Téma:

Mít zvířecího mazlíčka je srdeční záležitostí. Asan dělá soužití s ním příjemné a obohacující.

Všechno začalo před deseti lety, když si zakladatel mirotické firmy Asan – CZ s.r.o. Tomáš Karafiát nechal patentovat svůj vynález - ekologickou podestýlku z odpadu z výroby hygienických potřeb. Jako chovatelé chtěli s manželkou Lenkou pro své zvířecí mazlíčky to nejlepší a povedlo se. Od té doby navíc podestýlky stále vylepšují.

Jako dlouholetí chovatelé se setkávali s problémy odřených ťapek morčat a na výstavách za to některé chovatele čekaly i stržené body. „Podestýlky minerální, peletové nebo hoblinové jim ťapky úplně poškrábaly. Někteří chovatelé si stěžovali, že poranění bývala až do krve.. Čím je morče těžší, tím víc trpí,“ vysvětlila Lenka Karafiátová.


Pro morčata, ale i králíky, je podle ní velice důležité, z čeho podestýlka je, protože na ní tráví celý svůj život. Pro chovatele je podestýlka také důležitá – zejména s ohledem na absorpci pachů. A v tom je další bonus steliva Asan. Při jeho používání totiž žádný zápach nepocítíte. Potvrzuje to i Jana Krupauerová z Písku, která chová doma v bytě zakrslého králíka. „Máme klec se záchůdkem. Dříve jsem do něj používala klasickou minerální podestýlku pro kočky. Některá se po namočení změnila v bláto a některá hrudkovatěla. Nejpozději za tři dny se musela měnit, protože se z klece šířil zápach. Měkké granulky Asanu se v něm nerozmočí a od doby, kdy je používám, žádný zápach z klece necítíme. Také je moc fajn, že se záchůdek mnohem lépe čistí než dříve. Velkou výhodou je i to, že se využitá podestýlka může spláchnout do toalety,“ podělila se o zkušenosti Jana Krupauerová. Připomněla také lehkost podestýlky. Několikalitrové balení si snadno odnese z města domů v ruce. Dokazuje jen to, že se sen manželů Karafiátových, aby byli spokojení zvířecí mazlíčci i chovatelé, splnil.


„Podporujeme v dětech zájem o přírodu a chovatelství. Sponzorujeme spolek Králičího Hopu v Rychnově nad Kněžnou. Spolupracujeme také se vzdělávacími, chovatelskými a částečně ekologickými organizacemi. Usnadňujeme chov zvířat astmatikům, alergikům i seniorům,“ doplnila Lenka Karafiátová. Asan je nezávadný, bez prachu a parfemace, omezuje růst bakterií a plísní, neobsahuje patogeny způsobující alergie.

Ve společnosti Asan pracují v zásadách udržitelného rozvoje – surovinu netěží, nekácejí ani nevyrábí za použití vody. Na obaly používají výhradně papír. Asan je vyroben recyklací druhotné suroviny a po využití je stoprocentně rozložitelný.

 

Související témata:
Komerční článek