Zmizelá dívka

Na podezřelého z vraždy Maddie praskly další zločiny! Dostal ochranku

Madeleine McCann, Christian Brueckner
Zdroj: Profimedia
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
9.7. 2020 16:32
Téma:

Portugalci v minulosti dvakrát vydali Christiana Bruecknera, který je hlavním podezřelým z únosu a vraždy 13 let pohřešované Madeleine McCannové, německým policistům. Tresty za zločiny na dětech si odseděl, pokaždé se ale do země vrátil. Za mřížemi je i teď, kvůli výhrůžkám od spoluvězňů dostal osobní ochranku.

Vyšetřování zmizení a údajné vraždy Madeleine McCannové se zatím ke konci neblíží. Německá prokuratura tvrdí, že má o smrti dívky, která zmizela jako tříletá, důkazy. Prý je ale zatím nemůže zveřejnit. Pořádně živo je v posledních dnech kolem hlavního podezřelého Christiana Bruecknera.

 

Usvědčený pedofil je momentálně poněkolikáté ve vězení, odpykává si trest za delikty spojené s drogami. Podle informací portálu thesun.co.uk mu ve vězení hrozí spoluvězni vraždou. Věznice prý přijala opatření a z cely ho pouští pouze v doprovodu bachařů.

 

"Šance, že ho kvůli publicitě spojené s případem Madeleine McCannové někdo ze spoluvězňů napadne, jsou velmi vysoké," řekl serveru zdroj z Bruecknerova vězení. 

 

 

Zároveň vyplouvají na povrch další podrobnosti o Bruecknerových cestách do Portugalska. Sexuálně obtěžovat děti tam měl už v 90. letech. Tamější policie si ale vždy ušetřila práci jeho vydáním do rukou německých kolegů. Poprvé se tak stalo v roce 1999, v mateřské zemi si odseděl dva roky. 

 

Potom byl až do roku 2017 na svobodě. Tehdy ho Portugalci poslali do Německa znovu, za sexuální útok na dítě vyfasoval 15 měsíců. Podle portugalské televize RTP tamní kriminalisté Bruecknera s případem McCannové nikdy nespojovali a navzdory své minulosti tak zůstal dlouhou dobu na svobodě.

 

Němci ho však neobvinili a stále ho vedou pouze jako podezřelého. Přesto tvrdí, že mají o vraždě Maddie jasné důkazy. Rodiče dívky považují vyjádření prokuratury za lživá - podrobnosti čtětě zde.

 

 

Madeleine McCannová beze stopy zmizela v roce 2007 během rodinné dovolené v protugalském letovisku Praia da Luz. Matka s otcem odešli na večeři a dceru i mladší dvojčata nechali v bungalovu, kde bydleli, o samotě. Po návratu už Maddie nenašli, jejím sourozencům se ale nic nestalo. Vyšetřování by se díky pokroku německé kriminálky mohlo po dlouhých letech konečně uzavřít. 

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o vyšetřování podezřelého Christiana Bruecknera: 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz