Českolipsko

Na pouti selhalo rameno kolotoče, zraněného mladíka odvezl vrtulník!

Při poruše kolotoče na Českolipsku se mladík vážně zranil
Zdroj: TN.cz
Petr Zelený
Petr Zelený
27.6. 2020 15:47
Téma:

Na pouti v Horní Polici na Českolipsku zasahovali v sobotu odpoledne policisté i záchranáři. Selhalo tu totiž rameno na jedné z atrakcí. A tříhlavý drak s trojčlennou posádkou neočekávaně spadl. Devětadvacetiletý mladík, který na kolotoči seděl se dvěma mladšími chlapci, se vážně zranil.

"Dospělý muž utrpěl středně těžká zranění. Zůstal při vědomí, přivolaný vrtulník ho převezl k ošetření do liberecké nemocnice," uvedl na dotaz TN.cz mluvčí libereckých záchranářů Michael Georgiev s tím, že zdravotníci se o nešťastné události dozvěděli v půl druhé odpoledne.

 

Policejní mluvčí Ivana Baláková po 15. hodině doplnila další podrobnosti. "Incident se stal na kolotoči, kde byly labutě i další zvířata. Devětadvacetiletý mladík na něj nastoupil se dvěma chlapci - sedmnáctiletým a devítiletým," upřesnila Baláková.

 

 

Dodala, že když se rameno atrakce zvedlo do přibližně dvoumetrové výšky, náhle selhalo a trojice sedící v podobizně bájného zvířete se zřítila na zem.

 

 

"Okolnosti celého incidentu teprve zjišťujeme, provádíme příslušné úkony. Právní kvalifikace zatím stanovena nebyla, nejspíš zadáme i vypracování znaleckých posudků," objasnila policejní mluvčí.

 

 

TN.cz