Krimi

Na pražském Smíchově přepadli banku, pachatel utekl. Poznáte ho?

Jan Houška
Jan Houška
Aktualizováno 4. 5. 2021 12:47
3.5. 2021 17:05
Téma:

Pražská kriminálka vyšetřuje od pondělního odpoledne přepadení banky na Smíchově. Neznámý pachatel měl pod pohrůžkou násilí požadovat po zaměstnanci peníze. Policie po něm pátrá.

Neznámý pachatel měl podle policie kolem půl čtvrté odpoledne přijít do jedné z bank na pražském Smíchově a pod pohrůžkou násilí požadovat po obsluze peníze, ta mu je nakonec vydala. Kolik si měl pachatel odnést, policisté neuvedli.

 

"Dnes krátce po třetí hodině vyjížděli policisté na pražský Smíchov, kde si neznámý pachatel pod pohrůžkou násilí vyžádal vydání finanční hotovosti v jedné z bank," uvedla pro TN.cz policejní mluvčí Eva Kropáčová.

 

 

Muž následně z banky utekl. Policisté po něm pátrali v okolí avšak prozatím bez výsledku. Kriminálka v současné době prověřuje kamerové záznamy a vyslýchá svědky.

 

"Kriminalisté celý případ prošetřují pro podezření z trestného činu loupeže za který pachateli hrozí až 10 let vězení," dodala Kropáčová.

 

Muži je přibližně padesát let, je 170 cm vysoké štíhlé postavy, má hnědě prošedivělé vlasy. V době přepadení měl na sobě tmavé oblečení a žlutý respirátor. Z kamerového záznamu je zřejmé, že měl zavázanou pravou ruku, nicméně nelze vyloučit, že se jedná pouze o pokus zmást policisty. V případě, že máte jakékoliv informace vedoucí k totožnosti či pohybu tohoto lupiče, informace prosím předejte na linku 158.

 

Přepadení banky se nepodařilo minulý rok v listopadu přímo v centru Prahy, pachatele policie dopadla po pár minutách. Více se dozvíte v reportáži televize Nova:


 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz