Policejní vyšetřování

Na přejezdu zemřela čtyřčlenná rodina, výstražná světla fungovala

Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
Publikováno 16. 8. 2019
Téma:

Ke konci se podle policistů blíží vyšetřování tragické dopravní nehody na přejezdu u Černožic na Královéhradecku. Policisté a Správa železniční dopravní cesty zjistili, že v zabezpečení přejezdu problém nebyl.

Vyšetřovatelé dostali vyjádření od Správy železniční dopravní cesty, která prověřovala, jestli ve chvíli, kdy se auto s vlakem na přejezdu srazilo, fungovala na přejezdu výstražná světla i zvuková signalizace.

 

"Je jednoznačně konstatováno, že k dopravní nehodě došlo v okamžiku, kdy byla na železničním přejezdu dávána výstraha dvěma červenými střídavě přerušovanými světly signálu přejezdového zabezpečovacího zařízení a zvonkem zabezpečovacího zařízení," řekla k závěrům vyšetřování mluvčí královéhradeckých policistů Ivana Ježková.

 

Inspektoři bezprostředně po nehodě zabezpečovací zařízení přezkoušeli a potvrdili, že nemohlo být příčinou dopravní nehody.

 

 

 

Při té 14. července zemřela čtyřčlenná rodina, 47letý muž, 32letá žena a jejich dvě dcery ve věku 5 a 8 let. Na místo sice hned vyrazily všechny složky Integrovaného záchranného systému, záchranáři ale posádce vozidla už nedokázali pomoci.

 

Ve vlaku cestovalo 80 lidí, nikdo z nich nebyl při nehodě zraněný. Případ zřejmě policisté odloží. Vina padá na 32letou řidičku, která společně s manželem a dětmi při nehodě zahynula.

 

Více o tragické nehodě v reportáži:

 

TN.cz