Tragická událost

Řidička v Brně srazila malé dítě, zemřelo. Na Přerovsku přejelo auto ženu

Ženu přecházející přes rušnou silnici srazilo auto - 2
Zdroj: Policie ČR
Ilustrační foto
Lucie Staničková
Lucie Staničková, Eva Pavelková
Publikováno 4. 5. 2020
Téma:

Tragická nehoda se stala v pondělí dopoledne v Brně. Auto v klidné čtvrti srazilo malé dítě, které na místě zemřelo. K dalšímu neštěstí došlo po půlnoci na Přerovsku. 45letá žena zemřela poté, co ji přejelo osobní auto. Podle policie ležela na silnici a řidič nestihl včas zareagovat.

K brněnské nehodě vyjížděli policisté a záchranáři kolem půl jedenácté dopoledne. Stala se ve Wagnerově ulici v klidné, obydlené části Maloměřic. Policie věk dítěte neuvedla, podle informací Deníku Rovnost mu byly dva roky.

 

Záchranáři se ještě dítě pokoušeli oživit, to ale nepodařilo. "Dítě na místě podlehlo zraněním, které utrpělo při srážce. Příčinu a další okolnosti nehody vyšetřujeme," doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

 

Ženu, která auto řídila, odvezli zdravotníci do nemocnice. Utrpěla stresovou poruchu.

 

 

Další nehoda se stala po půlnoci u Kojetína na Přerovsku. "Řidič auta Renault Twingo jel ve směru od Kojetína a přehlédl ve svém jízdním pruhu ženu, která z doposud neznámých důvodů ležela na cestě. Řidič nestihl dostatečně rychle zareagovat a došlo k nárazu, po kterém poškozená zůstala zaklíněná pod autem," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

 

Tělo ženy museli vyprostit až hasiči. Přivolaný lékař poté konstatoval smrt. U zemřelé byla nařízená soudní pitva. Dechová zkouška vyloučila, že by řidič před jízdou pil alkohol.

 

"Předběžná materiální škoda byla vyčíslená na 10 000 korun," dodala Zajícová s tím, že policisté případ vyšetřují kvůli podezření z usmrcení z nedbalosti.

TN.cz