Lékař a aktivista

Na prezidenta kandiduje i lékař Hilšer! Získal podporu 11 senátorů

Téma:

Lékař a aktivista Marek Hilšer má podporu pro prezidentskou kandidaturu. Sehnal podpisy 11 senátorů a odpoledne chce svoji kandidaturu oficiálně zaregistrovat na ministerstvu vnitra. Sbíral také podpisy občanů, na 50 tisíc ale nedosáhl.

Marek Hilšer kandiduje na prezidenta i přesto, že se mu nepodařilo posbírat potřebných 50 tisíc podpisů občanů, jak se v posledních měsících snažil. Na podpisové archy se mu zapsalo necelých 44 tisíc lidí.

 

Hilšer prý nechtěl, aby podpora, kterou mu lidé vyjádřili, přišla nazmar, proto se rozhodl oslovit senátory. Kandidaturu mu podepsali především nestraníci - Václav Láska (za Zelené), Jan Žaloudík (za ČSSD), Ladislav Kos (nezařazený), Petr Orel (za lidovce a Zelené) nebo Zdeněk Papoušek (KDU-ČSL).

 

Svou kandidaturu chce známý lékař a aktivista zaregistrovat na ministerstvu vnitra ještě dnes odpoledne. Hilšer se označuje za občanského kandidáta, kampaň ho prý zatím stála asi 170 tisíc korun.

 

 

Ve středu oficiálně oznámil kandidaturu na prezidenta textař a podnikatel Michal Horáček. Podařilo se mu nasbírat více než 86 tisíc platných podpisů.

 

Kandidáti na prezidenta musí získat podpisy 50 tisíc občanů, 20 poslanců nebo deseti senátorů. Čas na podání kandidátní listiny mají do 7. listopadu do 16:00. Kandidaturu zatím oficiálně zaregistrovalo pět uchazečů o Hrad.

epa TN.cz