vlaková doprava

Na příští sezónu se chystají i další společnosti. Podívejte se, co vás na železnici čeká

Leo Express, RegioJet
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz
Martin Klícha
Martin Klícha
11.12. 2020 5:40
Téma:

Kromě Českých drah, které už zveřejnily seznam změn v rámci jízdních řádů pro rok 2021, se na další sezónu připravují i ostatní přepravní společnosti. Leo Express i RegioJet chystají řadu změn, podle nich zájem o dopravu prostřednictvím železnice opět roste.

Jízdní řád komerčních spojů společnosti LeoExpress bude i v příštím roce zachován v šíři, na jakou jsou cestující zvyklí. Zároveň bude více obsluhovaných zastávek, příkladem je Kysak a spojení do Košic.

 

"Změnou v jízdním řádu na Pardubicku je přímé víkendové vlakové spojení Pardubice - Hanušovice, které je ideální především pro turisty a jednodenní výlety s odjezdem z Pardubic v 7:44 a příjezdem zpět ve 20:04. Tyto spoje nahradí dosavadní přímé vlakové spojení mezi Králíky a Prahou. Přípoj do Králík od odpoledního vlaku z Prahy bude nově vyjíždět každý pracovní den včetně pátku. V návaznosti na plánové traťové výluky nevyjede po dohodě s polskou stranou spoj Praha - Pardubice - Wroclaw, který se na trať vrátí po dokončení prací na trati," shrnul nejvýraznější změny mluvčí společnosti Emil Sedlařík.

 

Změna by měla přijít i ve složení vlakové flotily, společnost ji plánuje rozšířit o vlaky Sirius, jejich nasazení by mělo přijít právě v roce 2021.

 

Na novou sezónu a také zvyšující se zájem o dopravu po krizi, kterou vyvolal koronavirus, reaguje i společnost RegioJet. Například na trase Ostravsko – Praha již vyjely téměř všechny spoje, na dvou spojích jely rekordně dlouhé vozové soupravy.

 

"Na další víkend je RegioJet v neděli připraven v případě dále rostoucí poptávky nasadit na odpolední spoje z Ostravska do Prahy opět posílené soupravy. Cestujícím je k dispozici plný palubní servis a v platnosti jsou také bezpečnostní opatření," sdělil Aleš Ondrůj.

 

Od 13. 12., kdy vstupuje v platnost nový jízdní řád, počítá RegioJet s takřka plným provozem svých vlakových spojů - včetně například spojů Praha - Brno - Vídeň.

 

 

Před Vánoci se také rozšíří počet spojů mezi Prahou a Košicemi, pojedou tři páry přímých spojů denně, a to včetně nočního spoje a odpoledního spoje z Prahy do Košic s odjezdem z Prahy v 14:50. Tento spoj nebyl v provozu od března 2020.

 

Kapacita některých spojů v předvánočním období je téměř naplněna, RegioJet dává do prodeje posilové vozy. "Veškeré spoje na období od 13. 12. má RegioJet v prodeji – cestujícím, kteří plánují cesty na Vánoce nebo na Nový rok doporučujeme co nejdřívější rezervaci. Poptávka po cestování bude i letos stejně vysoká jako v předchozích letech," upozornil Ondrůj.

TN.cz