"hackathon"

Hotovo, hlásí vývojáři. Na e-shopu pro dálniční známky dřeli dva dny

Ondřej Špalek
Ondřej Špalek
Aktualizováno 26.1. 2020 20:42

Dva dny a dvě noci. Tak dlouho trvalo dobrovolníkům vytvořit E-shop na dálniční známky. Programátoři základ systému v neděli večer dokončili a bez nároku na odměnu ho chtějí předat státu. Do tendru na jeho případný provoz se ale prý už nepřihlásí.

Zakázku, která zlomila vaz exministru dopravy Vladimíru Kremlíkovi, udělala skupina programátorů pod vedením Tomáše Vondráčka pro stát zdarma během víkendového hackathonu. Chtěli tak ukázat, že není potřeba, aby stát vyhazoval peníze za předražené zakázky. E-shop měl být totiž původně vytvořen za 400 milionů korun, což se Vondráčkovi a dalším programátorům zdálo předražené.


Hackathon je akce, při které programátoři v předem stanoveném čase intenzivně pracují na vyřešení konkrétního problému.

 


Pokud bude e-shop plně funkční, stát ho prý využije. Bude ale muset vyhlásit na provoz systému tendr. Do něj už se skupina kolem duchovního otce akce Tomáše Vondráčka přihlásit nechce.
 

Na programu pracovalo 60 vývojářů, hlásilo se jich ale mnohem více. "Všem těm, které jsme odmítli děkuju a zároveň se omlouvám. My jsme se museli spokojit s šedesáti dobrovolníky, abychom to zvládli uřídit,“ vysvětluje Vondráček.

 

hru, rod TN.cz