Nastartujme Česko

Na promítání i během nouzového stavu. To je Moje kino LIVE

Rodina u televize
Zdroj: Getty Images
ilustrační foto

I kina v České republice tvrdě zasáhla pandemie koronaviru. A protože museli přestat promítat prakticky ze dne na den, přišli jejich provozovatelé o nemalé částky potřebné na provoz. Nově ale našli možnost, jak "virutálně otevřít" své sály a přenést filmy přímo k vám domů. Hlásí, "máme zavřeno, ale otevřeli jsme online".

Zažít online kino je velmi snadné. Stačí si jen vybrat film, který chcete vidět a koupit si na něj lístek. Pak už záleží pouze na vás, kolik za vstupenku na daný film chcete utratit, respektive jakou částkou chcete kino podpořit. Kupte si lístek tak jako dříve, jednoduše a online. Pokud si vstupenku pořídíte s předstihem, odkaz na stream vám dorazí 30 minut před začátkem "promítání".

 

Během projekce, před ní i po ní si můžete spolu s ostatními diváky povídat na chatu nejen o filmových novinkách, ale i tom, jaké občerstvení jste si ke svému novému zážitku připravili. Po skončení se pak "na baru" probírají dojmy a zážitky z představení. Tak proč to nezkusit? Film začíná přesně!

 

 

Aktuální program a vstupenky najdete na webech svých oblíbených kin. Podpořit můžete to, které máte rádi a kam běžně chodíte, anebo můžete zkusit i úplně nové místo, kde jste zatím nebyli. Do projektu se zapojila pražská kina Bio Oko, Aero, Světozor a Přítomnost, brněnské kino Scala a Bio Central z Hradce Králové.

 

Víte o jakékoli iniciativě nebo aktivitě, která se snaží nastartovat ekonomiku? Máte nápad, jak pomoci lokálním podnikatelům nebo živnostníkům? Dejte nám vědět! Napište nám na nastartujmecesko@nova.cz nebo na Facebook.

TN.cz