Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Evakuovali terminál

Žena měla hrozit bombou na letišti. Bylo to jinak, řekli policisté

Za evakuací terminálu 2 pražského Letiště Václava Havla byla jazyková bariéra, uvedli v úterý před polednem policisté. Cizinka odmítala zaplatit přirážku za nadměrné zavazadlo, personál ji vykázal a žena zaměstnanci letiště řekla něco, co si on vyložil jako výhrůžku bombou. Podle policie ale šlo o nedorozumění a žena paniku vyvolat nechtěla.

Čtyřiadvacetiletá cizinka skončila po "výhrůžce" v policejních poutech a na služebně. Policisté terminál 2, odkud létají linky do zemí Schengenského prostoru, kompletně evakuovali, omezeny byly i přílety a odlety. Zavazadlo kontrolovali pyrotechnici.

 

Jak se ale ukázalo, šlo o planý poplach. "Při odbavení čtyřiadvacetileté cizinky došlo k incidentu a to z důvodu odmítnutí uhrazení nákladů spojených s nadměrným zavazadlem. V okamžiku, kdy žena byla personálem vyzvána, aby i se zavazadlem opustila prostor, odmítla a sdělila muži za přepážkou informaci, na základě které vzniklo podezření, že má žena v kufru nástražný výbušný systém," uvedla mluvčí policejního prezidia Eva Kropáčová.

 

Policisté ženu hned zajistili a odvedli a služebnu. Z bezpečnostních důvodů byl evakuován celý terminál. Přivolaný pyrotechnik ale vyloučil, že by se v kufru nacházela bomba a po půl hodině mohl velitel zásahu evakuaci letištní haly zrušit.

 

 

"Na základě prvotního výslechu však policisté zjistili, že z důvodu jazykové bariéry došlo ze strany personálu k špatnému pochopení celé situace a žena neměla v úmyslu svými slovy vyvolat paniku," dodala Kropáčová.

 

Protože podle policistů nedošlo ke spáchání trestného činu, celou věc odložili.

vbo TN.cz