galerie luxus za miliardy

Na schodech této luxusní vily byl zastřelen Gianni Versace! VÝROČÍ

Luxusní dům Gianni Versaceho je na prodej
Zdroj: Profimedia
Téma:

Gianni Versace byl zastřelen před dvaceti lety na schodech před svou luxusní vilou v Miami na Floridě. Dům se po jeho smrti stal kultovním místem, neboť tisíce fanoušků chtějí vidět a vyfotit si schody, na kterých byl módní guru zavražděn.

Dům byl poprvé v prodeji v roce 2000, tři roky po smrti Versaceho. Koupil ho miliardář Peter Loftin, který sídlo přestavěl na hotel, kde ubytování na jednu noc stálo v přepočtu 50 750 korun. Po letech ale nemovitost prodal.

 

"Tato vila představuje kultovní oázu pro bohaté a slavné, která je umístěna v centru South Beach. Jde o kus umění, nesmazatelný kus historie," uvedl tehdy Loftin.

 

Od té doby už byla vila v prodeji několikrát. Cena se obvykle pohybuje v přepočtu okolo v prodeji 2,5 miliardy korun. Slavný návrhář za vilu ale zaplatil ještě více. Luxusní sídlo koupil v roce 1992 za cenu 2,9 miliónu dolarů (58,9 miliónu korun).

 

 

GALERIE: Luxusní dům Gianni Versaceho je na prodej

1
/
9
Zdroj: Profimedia
Luxusní dům Gianni Versaceho je na prodej - 1

 

Do její následné rekonstrukce, která zahrnovala například zlatou kachlovou kuchyň, nebo vybudování Versaceho mozaikového loga na nádvoří domu, investoval v přepočtu dalších 665 miliónů korun.

 

 

 

V domě se nachází deset pokojů a 11 koupelen. Velkou pozornost poutá především 16,5 m dlouhý bazén, které má zlaté dno a nádhernou mozaiku sestavenou ze 100 miliónů kousků. Jedna z toalet, kterou nechal vybudovat až Loftin, stála téměř 200 tisíc korun. Je celá mramorová a zdobená zlatem.

Související témata:
has TN.cz