útoky na zvířata

Na Semilsku někdo útočí na kočky! Jedné vystřelil oko

Kocoura na Semilsku někdo ošklivě zranil
Zdroj: Policie ČR
Téma:

Policisté ze Semilska řeší surové útoky na domácí mazlíčky. Neznámý pachatel střílel v Košťálově zatím po dvou kocourech, jednomu z nich vystřelil oko. Podle mužů zákona jde o týrání zvířat, za které hrozí až pět let za mřížemi.

Obyvatelé Košťálova na Semilsku mají obavy z neznámého útočníka, který střílí na domácí kočky. Jeho nepochopitelné počínání už odnesli dva kocouři.

 

"Jako první se na nás obrátila mladá místní žena s tím, že její třináctiletý kocour Kuba utrpěl 12. června střelné poranění na boku," uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková. 

 

Ještě hůř skončil ani ne roční kocour Black. Jeho majitel ho našel na dvorku s vystřeleným okem. "Zvíře přitom trpělo velkými bolestmi a majitel ho musel odvézt na veterinární stanici, kde ho lékařka operovala a potom mu ještě nasadila další antibiotickou léčbu," doplnila Baláková.

 

 

Žena i muž podali na neznámého střelce trestní oznámení. Případ už řeší kriminálka, podle které jde o přečin týrání zvířat. Za ten hrozí v případě odsouzení až pět let ve vězení.

 

 

"Pokud jste v Košťálově a jeho blízkém okolí viděli cokoliv podezřelého, co by nám nyní mohlo pomoci případ objasnit, ozvěte se na linku 158," vyzvala Baláková.

Související témata:
drz TN.cz