Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Smrtelná zranění

Na severu Čech střílí tyran na kočky! Jednu už museli utratit

Zdroj: TV Nova

Policisté na Českolipsku vyšetřují už tři případy střelby na kočky. První skončil utracením kocoura, další zvíře se teď veterináři pokoušejí zachránit. Někdo ho střelil do hlavy a břicha, bodnul do krku a dupnul na mu hrudník. Ve stejné obci byla postřelena i další kočka.

Jedenáctiletý Matouš se nyní zotavuje po hospitalizaci na veterinární klinice v Doksech a už je zase zpátky u svých majitelů. Lékaři o jeho život bojovali pět dní. "Jedna diabolka byla lokalizována tady v hlavě, jedna v hrudníku," uvedla veterinářka Hana Kozová.

 

Kromě toho má kocour na krku dvě bodné rány a kopanec nebo dupnutí mu zlomilo hrudní kost. "Přivezli ho ještě s čerstvou krvácející ránou na krku. Dostával kapačky a léky. Dlouho jsme nevěřili, že se to podaří," popsala veterinární lékařka.

 

Vyděšení majitelé se bojí mluvit na kameru. Takový teď mají strach o svého mazlíčka. "Jsme z toho teda všichni vyřízený tady. Sousedi zjistili, že ten jejich kocour je taky postřelenej," uvedla majitelka zraněného kocoura z obce Slunečná.

 

I další případ je z Českolipska. V obci Jestřebí se majitelce její šestiletý kocour vrátil z procházky ochrnutý. Lékaři zjistili, že brok ho zasáhl přímo do páteře. "Začal táhnout celý zadek za sebou. Zvracel. Vypadal hrozně," říká majitelka Eva Vegrichtová. Veterinářům nezbylo, než trpící zvíře utratit.

 

 

"V obou případech veterinární lékaři zjistili, že zvířata byla postřelená, a proto jsme zahájili úkony trestního řízení pro přečin týrání zvířat, za který v případě dopadení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody," sdělila policejní mluvčí Ivana Baláková.

 

Šťastněji skončil příběh ztraceného ragdolla v Praze 6. Jeho majitel vypsal za jeho nalezení rekordní sumu - 100 tisíc korun. Nakonec přistavil ke svému balkonu žebřík a tříletý Kevin se po něm sám vrátil domů. Vyřčený závazek prý platí a protože není nálezce, peníze dostane některý z útulků.

Ivan Berka/epa TN.cz