Nehoda na Znojemsku

Cyklistu předjížděl kamion, spadl a další auto ho přejelo

Smrtelná nehoda cyklisty na Uherskohradišťsku
Zdroj: Policie ČR
Ilustrační foto
Téma:

K tragické nehodě došlo ve čtvrtek v podvečer na silnici I/53 u obce Miroslav na Znojemsku. Policistům volající oznámili, že na silnici je sražený cyklista. Bohužel po příjezdu na místo zjistili, že muži už nikdo nemůže pomoci.

Nehodu oznámili volající policistům krátce před 18. hodinou. "Znojemští dopravní policisté přijali informaci o cyklistovi pravděpodobně sraženém projíždějícím vozidlem na silnici I/53 u obce Miroslav," informoval ve čtvrtek večer mluvčí znojemských policistů Petr Zámečník.

 

Muž utrpěl tak vážné zranění, že mu už přivolaní záchranáři nemohli pomoci. Policejní mluvčí Kamila Haraštová v pátek informovala, že sraženému muži bylo 66 let.

 

"Řidič jedoucí se soupravou tahače a návěšu ve směru od obce Pohořelice na obec Znojmo předjížděl muže na jízdním kole jedoucího stejným směrem. Muž následně z nezjištěných příčin upadl na komunikace před další projíždějící vozidlo, osobní vůz Peugeot. řidička zmíněného osobního vozidla muže přijala," popsala nehoda Haraštová.

 

 

Provoz byl na místě ještě po 20. hodině řízen policisty kyvadlově. Na místě jim s řízením dopravy pomáhali také hasiči ze stanic v Pohořelicích a Moravském Krumlově.

 

Policisté v pátek upřesnili, že se snaží zmapovat pohyb cyklisty. Není vyloučeno, že mohl po krajnici kolo vést. Dopravní policisté vyzvali řidiče, kteří se v dané době ve zmíněném úseku pohybovali a mají záznam z kamery v autě, aby se obrátili na Dopravní inspektorát znojemských policistů na čísle 974 641 258.

vbo TN.cz