VIDEO sjelo mimo ranvej

VIDEO: První záběry nehody českého letadla v Moskvě

Letadlo Travel Service
Zdroj: Mediafax
Téma:

Na internetu se objevilo video nehody letadla v Moskvě, které vezlo Čechy. Let českých aerolinek SmartWings z Moskvy do Prahy měl v neděli odpoledne na letišti Šeremetěvo nepříjemný incident. Letoun totiž při popojíždění po dráze sklouzl mimo ranvej a skončil zabořený ve sněhu.

Letadlo s několika Čechy na palubě nezvládlo popojíždění dráhou při vzletu. "Kapitán letadla byl nucen přerušit vzlet ve fázi rozjezdu z důvodu nestejného náběhu tahu motorů na dráze pokryté sněhem a ledem," řekla TN.cz mluvčí SmartWings Vladimíra Dufková.

 

Doposud byly k vidění pouze fotografie z incidentu, nyní se však na sociálních sítích objevilo video. Záznam se hned dočkal několika desítek reakcí. Někteří se rozhořčeně pustili do pilota letu a doporučili mu zopakovat si letecké zkoušky.

 

 

 

Boeing 737 sjel mimo ranvej na nezpevněný povrch. Na palubě bylo 39 cestujících, naštěstí se nikomu z nich nic nestalo. Letadlo bylo následně odtaženo a proběhla jeho kontrola. Cestující měli následně možnost do Prahy odletět následujícím večerním spojem.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
mj TN.cz