Za vše mohla rolba

Na stadionu v Hradci se přiotrávili tři lidé! Unikal oxid uhelnatý

Téma:

Tři lidé se v sobotu večer přiotrávili a zhruba stovka musela být evekuována ze zimního stadionu v Hradci Králové. Na vině není čpavek, ale velmi nebezpečný oxid uhelnatý, který podle všeho unikal ze stroje na úpravu ledu. Vše se odehrálo během hokejového zápasu mládežnických týmů.

Vše odstartovala velká nevolnost jednoho z trenérů, který stál na střídačce. "Rozhodčí přerušil zápas, kluci šli do šatny," popsal svědek. "Záchranná služba vyjížděla z důvodu bolesti na hrudi asi padesátiletého muže," uvedl mluvčí záchranářů Ivo Novák.

 

V okamžiku, kdy záchranáři vběhli do haly, rozezněly se jim detektory upozorňující na přítomnost nebezpečných látek. "Rozezněl se alarm, který má u sebe každá posádka a který označuje přítomnost oxidu uhelnatého," doplnil Novák.

 

V tu chvíli začala kolabovat také jedna z maminek hrajících hokejistů. Záchranáři převezli do nemocnice i ji. "Přišel hlavní pořadatel, zdravotník, že hasičům něco bliká, takže máme okamžitě vyklidit zimák," sdělil další svědek.

 

"Nemohli jsme dlouho přijít na to, odkud oxid uhelnatý uniká. Nakonec jsme zjistili, že to je kvůli závadě na rolbě," prohlásil ředitel královéhradeckého hasičského sboru František Mencl. "Splňujeme veškeré pravidelné kontroly, jako je STK, měření emisí, těsnost na rolbách," ujistil Robert Horyna, trenér hokejistů v HC Mountfield.

 

 

Rolba je zapečetěná, policie vše prošetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti. Zdravotníci nakonec ošetřili tři osoby. Mladým hokejistům se potíže vyhnuly.

 

Hokejový klub chce okamžitě nainstalovat do obou hokejových hal čidla, která by jakoukoliv přítomnost nebezpečných látek okamžitě ohlásila. "Není cítit a není vidět, což je zákeřné. Má na svědomí více úmrtí na intoxikace než všechny ostatní nebezpečné plyny a látky dohromady," informoval Novák.

 

Hasiči halu odvětrávali a asi po hodině se malí hokejisté mohli dovnitř vrátit. Pustili je ale jenom do šatny pro jejich věci, hokej už se nehrál.

Filip Pultar/epa TN.cz