Královské spory

Na staré křivdy nezapomněla. Meghan stále válčí s britským bulvárem

Meghan Markle
Zdroj: Profimedia
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
4.7. 2020 23:09
Téma:

Ačkoli funkce členů britské královské rodiny princ Harry se svou ženou Meghan opustili již v březnu, na staré spory stále pamatují. Brzy se rozhoří soudní klání, které vede vévodkyně Meghan s britskými médii.

Skutečnost, že pár již několik měsíců žije mimo Británii, na ochlazení vztahů mezi Meghan a britským bulvárem neměla vliv. Vévodkyně ze Sussexu totiž velmi špatně nesla, že nesměla na lživé a urážlivé články jinak veřejně reagovat.

 

Odporovala by tím mediální politice královského paláce. Meghan přiznala, že se v době, kdy čekala malého Archieho, cítila umlčená a nechráněná. Na bulvární články nesměl zareagovat ani nikdo z jejích blízkých.

 

 

"Meghan se stala předmětem velkého počtu lživých a neuctivých článků v britských bulvárních médiích," uvádějí soudní dokumenty. O zdraví vévodkyně ze Sussexu se její přátelé prý oprávněně obávali, zejména proto, že byla těhotná.

 

Královská instituce ji prý ochránit nedokázala, naopak jí vzala možnost se bránit. Harry se svou ženou se aktuálně soudí se společností Associated Newspapers. Tento vydavatelský dům stojí například za deníkem Daily Mail či Mail on Sunday.

 

 

Právě tato odnož Daily Mailu bez svolení uveřejnila dopis, který Meghan adresovala svému otci, se kterým příliš nevychází. Portál se brání, že Meghanino vlastnoruční psaní zveřejnil až poté, co o něm pět jejích kamarádů dalo rozhovor časopisu People.

TN.cz