demonstrace

Na střeše benzínky Shell se usadili aktivisté. Desítka lidí blokovala vjezd

Téma:

Několik aktivistů obsadilo střechu čerpací stanice v Praze na Strakonické ulici. Přidali se tak k celosvétovému protestu proti této globální společnosti.

Aktivisté protestovali proti politice společnosti, která podle nich způsobuje změnu klimatu, v místech těžby poškozuje ekologii a dochází zde i k porušování lidských práv.

 

Účastníci obsadili celkem tři čerpací stanicích značky Shell v Praze. Konkrétně v ulici Vrchlického, Evropská a Strakonická.

 

Protestující se hlásí ke třem organizacím. Demonstrace se účastnily hnutí My jsme limity, Univerzity za klima a Extinction Rebellion a jejich cílem je informovat společnost o situaci, chtějí řešit problém vzniklý společností Shell a diskutovat. Vyhýbají se radikálním řešením.

 

"Požadujeme veřejnou kontrolu nad společností Shell, aby došlo k postupnému ukončení činnosti, demontáži průmyslu fosilních paliv a uzavření vrtů. Zaměstnance by společnost měla převést na udržitená a zdravá pracovní místa. Požadujeme rovněž reparace pro zasažené komunity a ekosystémy," píší aktivisté v prohlášení na internetu.

 

 

 

Mezinárodní organizátoři zároveň vyzvali své sympatizanty k nenásilným protestům. Podobný protest jako v Praze se uskutečnil například v nizozemském Groningenu, kde aktivisté zablokovali čtyři z pěti čerpacích stanic společnosti, píše web DVHN.nl.

 

Krátce po poledni aktivisté v poklidu rozpustili demonstraci a nebylo nutné policejného zásahu. Policie na celou akci pouze dohlížela. 


GALERIE: Demonstrace na čerpací stanici na Strakonické

1
/
13
Zdroj: AKTU.cz, TN.cz
Demonstrace na čerpací stanici na Strakonické - 2

 

tbc TN.cz