nádherné záběry

Na Šumavě mají vlky! Podívejte se na rodinku se čtyřmi mláďaty

Téma:

Jedinečnou podívanou na smečku vlků nabízí lidem v Srní na Šumavě. Lidé tam mohou sledovat rodinku vlků včetně čtyř mláďat. Podle odborníků je pouze otázkou času, kdy je uvidíme i ve volné přírodě.

Posledního vlka zastřelili na Šumavě roku 1874. Teď mohou lidé celou smečku zahlédnout ze speciální pozorovatelny. V Evropě je to unikát. "Na vlka potřebujeme připravit veřejnost, to je zvíře, které tady do České kotliny bude migrovat a častěji se s ním budeme setkávat," myslí si vedoucí centra Jiří Kec.

 

"Má představit vlka v té podobě, aby vyvrátil mýty o Červené Karkulce, o tom, že vlk je vlastně zlé a tupé zvíře, kterého je potřeba se zbavovat, protože je nebezpečné," vysvětlil poslání unikátního centra mluvčí Národního parku Šumava Jan Dvořák.

 

 

Ve tříhektarovém výběhu žije pár se čtyřmi vlčaty. Lidé si je mohou prohlédnout z několika metrů, aniž by je vyrušili. A pokud návštěvníci přece jen nemají štěstí a vlky se jim nepodaří vidět na živo, mohou je vidět na obrazovce, na které nepřetržitě běží záznam ze tří kamer přímo z výběhu.
 

mom TN.cz