Koronavirová pandemie

Rekordní počet! Na světě je přes 20 milionů případů, takhle si stojí Česko

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
11.8. 2020 6:34
Téma:

Počet nakažených koronavirem na světě roste nejrychleji od začátku epidemie. Americká Univerzita Johnse Hopkinse (JHU) eviduje přes 20 milionů případů. Naopak v Česku denní přírůstek mírně zpomalil, za pondělí laboratoře odhalily 140 nemocných.

Nejhorší epidemiologická situace dlouhodobě panuje ve Spojených státech, kde od počátku pandemie zaznamenali přes 5 milionů případů. Následují Brazílie (přes 3 miliony), Indie (přes 2 miliony) a Rusko (bezmála 900 tisíc).

 

V pondělí se podle dat JHU celkový počet nakažených ve světě přehoupl přes 20 milionů, informovala agentura AP. Ještě na konci června jich přitom bylo "pouze" 10 milionů. Nižší než během jarního vrcholu pandemie jsou však počty obětí. Koronaviru dosud podlehlo 733 tisíc lidí.

 

O něco příznivější jsou nejčerstvější čísla z Česka, která na webu zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví. Za pondělí laboratoře evidují 140 nových případů. Denní nárůst nakažených tak oproti minulému týdnu, kdy testy několikrát odhalily přes 300 infikovaných za den, mírně zpomalil.

 

Takhle se v Česku vyvíjí počet nakažených koronavirem:

 

Aktivních případů je v tuzemsku 5088. Od začátku epidemie se nakazilo 18 494 lidí, 13 017 se jich zotavilo a 389 nemoci Covid-19 podlehlo.

 

 

Ministerstvo v pondělí zveřejnilo rovněž tzv. semafor rizikových regionů. Nejhůř z něj vychází Praha a okres Frýdek-Místek, které svítí zelenou barvou. Nedochází v nich tedy ke komunitnímu přenosu. Zbytek republiky je bílý, tedy s nulovým či zanedbatelným rizikem.

 

Ve světě stoupají obavy kvůli šíření koronaviru mezi dětmi. Podrobnosti se dozvíte v reportáži TV Nova:

TN.cz