komplikovaný zásah hasičů

Na Tanvaldském Špičáku hořel les. Nepřístupný terén hasil vrtulník

Hasiči likvidovali požár lesa na Tanvaldském Špičáku
Zdroj: HZS Libereckého kraje
Téma:

Extrémně náročný zásah mají za sebou hasiči z Libereckého kraje. Na Tanvaldském Špičáku začal ve středu odpoledne hořet les, požár se kvůli silnému větru začal rychle šířit. Zasáhnout musel i vrtulník.

Krátce před tři čtvrtě na čtyři ve sváteční odpoledne byl ohlášen požár lesu na Tanvaldském Špičáku. Oheň zasáhl mladý lesní porost, hořely malé stromky výšky 6-8 metrů.

 

Požár vypukl v těžko přístupném strmém svahu, hasiči postiženou plochu odhadují na 600 × 200 metrů. "Na místo byl vyžádán vrtulník pro letecké hašení. S hrázným bylo domluveno, že si vrtulník s bambi vakem bude vodu nabírat sám z vodní nádrže Souš," uvedla mluvčí libereckých hasičů Zdenka Štrauchová.

 

GALERIE: Na Tanvaldském Špičáku hořel les

1
/
6
Zdroj: HZS Libereckého kraje
Hasiči likvidovali požár lesa na Tanvaldském Špičáku

 

Hašení ale komplikoval silný vítr. Do práce se zapojilo asi 70 hasičů z 16 jednotek. "Jelikož byl dolet pro hasební látku poměrně daleko, po třech shozech začali hasiči zřizovat čerpací stanoviště pro vrtulník pod sjezdovou," pokračovala Štrauchová.

 

 

Hasiči měli nasazeno pět vodních proudů, vodu dopravovali kyvadlově, čerpací stanoviště měli u řeky Kamenice. Hasiči museli kvůli zakouření zasahovat v dýchací technice, a proto potřebovali dostatek vzduchu. Vyhlášen byl 3. stupeň požárního poplachu. Velitel zásahu ohlásil lokalizaci požáru v 18:49 minut.

mj TN.cz