Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Pád zachytila kamera

Na Tchaj-wanu se po tropické bouři zřítil most! Spadl na rybářské čluny

Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
Publikováno 1. 10. 2019

Neskutečné záběry natočila bezpečnostní kamera v přístavu na východním pobřeží Tchaj-wanu. Most Nanfang’ao se náhle zlomil a zřítil. Hlášeno je 12 zraněných. Záchranáři ale pátrají po dalších obětech, které měly být v osudnou chvíli na mostě i na lodích pod ním. Příčina zřícení není známá, ostrov ale předtím zasáhl tajfun.

Most se zřítil zhruba v půl desáté místního času. V tu dobu už na ostrově panovalo hezké slunečné počasí, o pár hodin dříve se ale přes Tchaj-wan prohnal tajfun Mitag.

 

Když se most zřítil, jela po něm zrovna cisterna. Hasiči z ní vytáhli vážně zraněného řidiče a společně s dalšími 9 lidmi jej odvezli do nemocnice. Podle místních úřadů jsou mezi hospitalizovanými tři Indonésané, šest Filipínců a jeden občan Tchaj-wanu. Další dva lidé měli být ošetřeni na místě.

 

Dalších šest lidí z jednoho rybářského člunu, který měl být zrovna pod mostem, ale záchranáři hledají. Ministr vnitra Hsu Kuo-yung řekl podle stanice CBS reportérům, že panují obavy, že ve chvíli, kdy se most zřítil, mělo na něm být dalších pět lidí.

 

 

Na místě zasahují potápěči, námořnictvo, námořní pěchota i armádní vrtulníky. Prezidentka Tchaj-wanu Cchaj Jing-wen přislíbila, že vláda poskytne veškerou dostupnou pomoc.
 

TN.cz