smrtelná nehoda

Při srážce vlaků zemřel strojvedoucí! Inspektoři řekli, co se zřejmě stalo

Lucie Krošová
Lucie Krošová, Petr Zelený
Aktualizováno 20:40
4.4. 2021 14:57
Téma:

V neděli odpoledne se u obce Světec na Teplicku srazily dva nákladní vlaky. Po střetu začala hořet lokomotiva a podle informací TV Nova hrozilo, že by mohlo dojít dokonce i k výbuchu. Požár se podařilo uhasit. Při nehodě se zranili dva lidé, jeden z nich na místě zemřel. Druhý skončil v nemocnici. Škoda jde do milionů.

"Devět hasičských jednotek vyjelo k srážce dvou nákladních vlaků u obce Světec, okres Teplice. Jedna z lokomotiv začala hořet. Dva lidé byli zraněni. Na místě zasahuje vrtulník Letecké záchranné služby. Hasiči likvidují požár," informoval na sociálních sítích mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

 

 

Nehodu prošetřuje kromě policistů i Drážní inspekce. "Provoz na trati mezi stanicemi Bílina a Úpořiny je přerušen. Drážní inspekce na místě provádí šetření příčina a okolností vzniku této mimořádné události, na místě jsou čtyři inspektoři," sdělil krátce po 17. hodině generální inspektor Jan Kučera.

 

Zatím to vypadá, že jeden z vlaků měl zastavit před návěstidlem, ale místo toho pokračoval v jízdě dál. "Výpravčí zaznamenal, že vlak nedovoleně projel kolem návěstidla zakazujícího jízdu, začal činit příslušná opatření, ale v ten okamžik již srážce nebylo možné zabránit," doplnil následně Kučera. Odhad škody na trati je čtyři miliony korun, na vlacích se stále sčítá. I tak je podle Kučery jasné, že škoda přesáhne sumu deseti milionů korun.

 

 

Při nehodě zemřel strojvedoucí jednoho z vlaků. "Jedna osoba utrpěla velmi vážná zranění, kterým na místě podlehla, druhá osoba utrpěla středně vážná zranění a byla převezena do teplické nemocnice," okomentoval nehodu mluvčí záchranářů Prokop Voleník.

 

"Na místě zasahoval i vrtulník Letecké záchranářské služby Ústí nad Labem a několik sanitek zdravotnické záchranné služby z Teplic. Vrtulník se vrací prázdný do Ústí nad Labem," dodal Voleník.

 

Podle informací TV Nova po srážce vlaků hrozil výbuch, jeden z nich totiž převážel hořlavinu, zřejmě propan-butan. Nyní už by mělo být nebezpečí zažehnáno, hasiči dostali plameny pod kontrolu. Jsou ale stále obezřetní.

 

GALERIE: Srážka vlaků na Teplicku

1
/
10
Zdroj: TV Nova
Srážka vlaků na Teplicku

Související témata:
TN.cz