předpověď počasí

Na tropy zatím zapomeňte. Počasí bude deštivé, přiženou se i bouřky

Déšť
Zdroj: TN.cz
Ilustrační snímek
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 6. 7. 2020
Téma:

Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) nás tento týden příliš slunečné počasí nečeká. Většina týdne bude poznamenaná oblačnou oblohou a přeháňkami či deštěm. Připravit bychom se měli i na bouřky.

Pondělí

Zatímco v noci na pondělí bylo polojasno až jasno, nad ránem přibývalo oblačnosti a v severozápadní polovině Čech i pršelo. Přes den meteorologové očekávají, že bude na celém území oblačno až zataženo, ačkoliv na Moravě a ve Slezsku bude zpočátku obloha jasná až polojasná.

 

Pondělí bude doprovázet mírný déšť nebo přeháňky, na východě meteorologové předpovídají srážky až odpoledne - a ojediněle se mohou objevit i bouřky. V Čechách zatím bude postupně oblačnosti i srážek ubývat.

 

Teploty se přes den v Čechách vyšplhají na 21 až 25 stupňů, na Moravě a ve Slezsku na 25 až 29 stupňů. Vítr může v nárazech foukat rychlostí až 55 km/h. Večer bude slábnout.

 

Úterý

Úterý bude o trochu slunečnější než pondělí, zároveň ale také chladnější. Obloha bude polojasná až oblačná, ojediněle se mohou vyskytnout i přeháňky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 14 do 10 stupňů, přes den dosáhnout v maximech 17 až 21 stupňů.

 

 

Středa

I ve středu bude polojasno až oblačno. Na severu se místy objeví přeháňky, ve zbytku republiky budou jen ojedinělé. Přes den bude 20 až 24 stupňů, v noci teploty klesnou na 10 až 6 stupňů.

 

Čtvrtek

Ve čtvrtek bude převážně oblačno a místy přeháňky. Na jihu bude přechodně až polojasno a přeháňky budou jen ojedinělé. V noci budou teploty od 13 do 9 stupňů, přes den stoupnou na 18 až 22 stupňů, na jihu až 24 stupňů.

 

Pátek

Páteční obloha bude polojasná, postupně ale od západu začne přibývat oblačnosti a zatahovat se. Na většině území pak meteorologové očekávají déšť nebo přeháňky a místy dokonce mohou řádit i bouřky.

 

 

V noci se teploty budou pohybovat od 15 do 11 stupňů, přes den dosáhnou 27 až 31 stupňů. Na západě by neměly přesáhnout 25 stupňů. Vítr bude mírný, v bouřkách nicméně přechodně zesílí.

 

Víkend

Začátek víkendu bude podle meteorologů oblačný s přeháňkami, postupně ale bude mraků i srážek ubývat. Zpočátku očekávají noční teploty kolem 17 až 13 stupňů, později pouze 11 až 7 stupňů. Přes den bude 19 až 24 stupňů.

TN.cz