Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Ruská pomsta

Na tureckou ambasádu v Moskvě zaútočil dav. Policie nezasáhla

Protesty v Rusku - 6
Zdroj: Profimedia
Demonstranti házeli na tureckou ambasádu v Rusku kamení i rajčata a vejce

Asi tisícovka Rusů zaútočila na turecké velvyslanectví v Moskvě. Demonstranti začali na budovu házet rajčata a vejce, poté kamením rozbili okna ve dvou patrech budovy. Lidé před ambasádou protestovali kvůli úternímu sestřelení ruského letounu tureckou armádou.

Tisícovka demonstrantů zaútočila na turecké velvyslanectví v Moskvě a rozbila kamením okna v nejméně dvou patrech budovy. Oznámila to ruská média s odvoláním na očité svědky. Policie proti útočníkům nezakročila.

 

Podle ruské agentury TASS útočníci nevykřikovali žádná hesla. Není ale pochyb o tom, že násilnosti souvisely s úterním sestřelením ruského letounu na syrsko-turecké hranici. Při incidentu, který zmrazil rusko-turecké vztahy, zahynul pilot ruského letounu.

 

GALERIE: Protesty v Rusku

1
/
6
Zdroj: Profimedia
Protesty v Rusku - 1

 

Na sídlo ambasády umístěné východně od městského centra házeli útočníci kamení, vejce, rajčata a sáčky s barvou. Akce údajně trvala asi čtvrt hodiny, policie nikoho z demonstrantů nezadržela.

 

Podle ruských novinářů šlo o neoznámenou demonstraci, proti kterým ruští policisté obvykle tvrdě zakročují. V okolí ambasády jsou podle moskevského rozhlasu střepy rozbitého skla a "hory odpadků".

 

 

Mluvčí velvyslanectví agentuře Interfax řekl, že pracovníci úřadu se obávají chodit po chodbách a pohybovat se v blízkosti oken. Nevyloučil, že mezi personálem velvyslanectví mohou být zranění.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Davy polonahých žen se valily napříč provincií. PROČ? Neznalost zákona neomlouvá ani policisty

epa tn.cz / ČTK